top of page

Bodrum Altın Eller Festivali

Çevreci, sürdürülebilir, geleneksel ve oldukça yöresel...

Bodrum Altın Eller Festival Buluşması

 

Bodrum'da yöresel yemekler ve geleneksel el işlerinin sergileneceği bir festival organize ediyoruz. Her şeyden önce günümüzde mücadele içinde olduğumuz iklim kriziyle birlikte endişesini duyduğumuz "gıda krizini" ve bu konuda ne yapabileceğimizi bi konuşalım istedik. Bununla birlikte "sağlıklı yaşam" hayatımızın büyük bir odak noktası, bunun yolu da güvenli gıdadan, sağlıklı beslenme alışkanlıklarından, egzersizden ve çeşitli uygulamalardan (meditasyon, yoga, mindfulness vb.) geçtiği için etkinliğimizin konusu oldukça kapsamlı.

Gönüllü ve alanında uzman arkadaşlarımızın desteğiyle hazırlanan bu online buluşmada keyifli vakit geçireceğinize inanıyoruz. 

Bodrum Altın Eller Festivali

 

Alışkanlıklarımızı değiştirmek kaçınılmaz oldu. Yaşamımızın elzem ihtiyaçlarını bile karşılarken kullandığımız doğal kaynaklar bize hizmet ederken tükeniyor. İşte tam da bu noktada pratik bilgi ve uygulamalarla sürdürülebilirlik ve atıksız yaşam kavramlarını ele alıyoruz.

Yöresel yemek ve geleneksel el işi gibi altın ellerden çıkan emekleri  ve doğal kaynakları 'sürdürülebilir' kılmadan gelecek kuşaklara aktarmak mümkün görünmüyor.

Birlikte birden daha fazlayız ve bu festival sürecinde kazanacağımız alışkanlıklarımızla gelecekteki yaşam alanımızda fark yaratabileceğimize inanıyoruz. 

Sizleri çevreci bir vizyonla Bodrum'un lezzetli ve hünerli Altın Elleri' yle hazırlanan ürünlerini deneyimlemek üzere Bodrum'a davet ediyoruz.

Online Buluşmalar & Etkinlikler

Tamamı online olarak gerçekleşecek Bodrum Altın Eller Festival Buluşması'ndan sonraki etkinliklerimiz için lütfen sosyal medya hesaplarımızı takip edin.Planlı Etkinlikler;

8 Mart Salı 20:00

Yoga & Mindfulness Buluşması

bottom of page