top of page
WhatsApp Image 2022-02-20 at 19.53_edited.png
WhatsApp Image 2022-11-13 at 02.03.47.jpeg

Herkese Merhabalar

Ben Hadiye  NALBANT TEPEOĞLU. Gıda mühendisiyim ve Gıda Mühendisliği Bölümü Beslenme Bilim Dalında yüksek lisansımı tamamladım. Kadın Girişimciyim. Bodrum Altın Eller Festivali Koordinatörüyüm.

  • Instagram
  • Facebook
  • LinkedIn

Hikayemiz

İzmir’de kurumsal bir şirkette yaklaşık 4 yıllık çalışma hayatından sonra eşimle birlikte eşimin memleketi olan Bodrum'a taşınma kararı aldık. 2021 yazında Bodrum’a yeni taşındığımız zamanlarda bizzat şahitlik ettiğimiz ve dünyanın dört bir yanında da karşılaştığımız yangınlar hep sorguladığım iklim krizi ve beraberinde gelecek “gıda krizi” için artık bir şeyler yapmam gerekiyor dedirtti bana. 3 Ağustos günü bu projenin tohumları atılmış oldu zihnimde. Yöre halkının ilgisini çekebilmek ve pratik uygulamalarla günlük alışkanlıklarımızda fark yaratmak istediğim için Bodrum'da yöresel yemekler ve geleneksel el işlerinin sergilendiği bir festival organize etmeye karar verdim. 

 

Sağlığımızla sınandığımız son zamanlarda "sağlıklı yaşam" hayatımızın büyük bir odak noktası haline geldi. Bunun yolu da güvenli /temiz gıdadan, sağlıklı beslenme alışkanlıklarından, egzersizden ve çeşitli pratiklerden (meditasyon, yoga, mindfulness vb.) geçiyor. Ancak yaşamımızın elzem ihtiyaçlarını bile karşılarken kullandığımız doğal kaynaklar, bize hizmet ederken tükeniyor. İşte tam da bu noktada pratik bilgi ve uygulamalarla sürdürülebilirlik ve atıksız yaşam kavramlarını ele alıyoruz.

http://www.ilgedanismanlik.com/

İletişim

Her zaman yeni ve heyecan verici fırsatlar iş birliktelikleri… İletişimde Kalalım.

Bodrum Altın Eller Festivali-ham veri Kopyası.png
bottom of page